Často kladené otázky (FAQ)

  1. Aký je rozdiel medzi ovocnou šťavou (freshom) a smoothies?
  2. Je lepší fresh alebo smoothie?
  3. Pre koho je smoothie určené? Pri akých príležitostiach sa objednávajú?

Aký je rozdiel medzi ovocnou šťavou (freshom) a smoothies?

Ovocná šťava (fresh) sa pripravuje pomocou odšťavovača. Celé kusy ovocia sa vylisujú na šťavu, pričom sa zvyšky vyhodia.
Naopak smoothies sa pripravuje v mixéri. Ovocie je spracované v celku a teda nevzniká odpad. Rozdiel je aj v tom, že smoothies je oproti fresh nápojom hustejšie. Teda obsahuje množstvo vlákniny z ovocia a čiastočne nasýti.

Je lepší fresh alebo smoothie?

Teórií na túto tému je mnoho. Niekde sa hovorí o osobných preferenciách inde napríklad o tom, že pri výrobe smoothie vyprodukujeme menej neporiadku. 
Pani Victrorie Boutenko však urobila jeden pokus. Jeho výsledkom bolo zistenie, že mixované ovocie alebo zelenina v sebe zachová omnoho viac antioxidantov a vlákniny.
Ako prebiehal tento pokus?
Test pre tento účel bol vcelku jednoduchý. Pani Boutenko zbrala dva zemiaky. Očistila ich, jeden odšťavily a druhý rozmixovala. Výsledok? Šťava z odšťaveného zemiaku začala po pár minútach oxidovať (hnednúť), pričom už o necelú hodinu bola šťava úplne hnedá. Rozmixovaný zemiak jej vydržal takmer biely skoro dva dni.
Pri voľbe fresh alebo smoothie je potrebné brať ohlady na viacero faktorov. Napríklad ak budete chcieť robiť firemnú akciu odporúčali by sme voliť smoothies, pretože čerstvé vydržia oveľa dlhšie.
Výhodou ovocných štiav (fresh) je zase ich jednoduchá stráviteľnosť organizmom a rýchly presun ich zložiek do krvného obehu.
A ešte jedna výhoda pre smoothie. Oproti šťavám vám dodá energiu a čiastočne vás zasíti.

Pre koho je smoothie určené? Pri akých príležitostiach sa objednávajú?

Ich veľký potenciál je napríklad na kongresoch, konferenciách výstavách a podobne. Väčšinou si túto pochúťku objednávajú zúčastnené firmy, ak chcú prilákať ku svojim stánkom návštevíkov. Prípadne ak chce usporiadateľ poskytnúť nejaké to občerstvenie pre zúčastnených. Výhodou je, že správa o chutnom nápoji sa šíri rýchlo :) a potom je už len na vás aby ste prilákaným hosťom úspešne odprezentovali svoj výrobok.
Využitie je však omnoho pestrejšie niektoré firmy, napríklad zavádzajú dni správnej výživy pre svojich zamestnancov. Práve pre nich sme pripravený spracovať a doviezť čerstvé nápoje priamo na prevádzku, do sídla firmy alebo na iné miesto určenia.
 
 
Nenašli ste odpoveď sa svoju otázku? Napíšte nám a radi vám odpovieme.